امروز : ۲۷ مرداد ۱۳۹۷
۹ چیزی که به هیچ وجه نباید در مایکروویو قرار بدهید!

۹ چیزی که به هیچ وجه نباید در مایکروویو قرار بدهید!

قرار دادن برخی از خوراکی ها یا وسایل خاصی مثل فلزات، وسایل کاغذی و پلاستیکی می تواند به سلامتی شما یا به مایکروویو آسیب بزند. ستاره برای محافظت از خود در برابر این آسیب ها، لیستی از چیزهایی را که نباید در مایکروویو قرار گیرند تهیه کرده است و به شما ارائه می کند.

۱- میوه‌هایی که نباید در مایکروویو بگذارید

عکس میوه هایی که نباید در مایکروویو بگذارید

بعضی از میوه ها مانند سیب یا موز را اگر در مایکروویو قرار دهید فقط کمی از طعم و بافت خود را از دست می دهند. اگر انگور را در مایکروویو قرار دهید منفجر خواهد شد، همچنین میوه های خشک شده مانند کشمش و آلو، آشپزخانه شما را پر از دود می کنند.


۲- جعبه‌های سفارش غذا

عکس جعبه های سفارش غذا

این ظروف در مایکروویو آتش می گیرند. همچنین ظروفی که دستگیره های فلزی دارند، در مایکرویو جرقه می زنند و به مایکروویو شما به طور جدی آسیب می رسانند.


۳- ورقه‌ی آلومینیومی را در مایکرویو نگذارید

عکس ورقه ی آلومینیومی را در مایکرویو نگذارید

هر فلزی، فویل یا بشقاب های فلزی، مایکروویو شما را خراب می کند. به هیچ وجه فلزات را داخل مایکرویو قرار ندهید! فلزات نازک مانند فویل، خطر بیشتری نسبت به فلزات ضخیم ایجاد می کنند. اگر از ظروف ضخیم استفاده کنید، مثلا یک تابه با دیوارهای ضخیم را در مایکروویو بگذارید، غذای شما هرگز گرم نخواهد شد.
زیرا فلز منعکس کننده اشعه های مایکروویو است و اشعه ها به سادگی نمی توانند به چیزی که در داخل آن است دسترسی پیدا کنند. اما فلز نازک، توسط جریان الکتریکی تولید شده در داخل مایکروویو بسیار سریع گرم می شود، و خطر آتش سوزی ایجاد می کند.

مطلب پیشنهادی :  عجیب ترین خدماتی که در هتل ها دیده شده است

۴- ظروف پلاستیکی

عکس ظروف پلاستیکی

 

۹۵ درصد از پلاستیک های گرم شده گازهای شیمیایی آزاد می کنند، البته بعضی از آنها دارای برچسب ایمنی در مایکرویو یا “microwave safe” هستند. سعی کنید از استفاده از هر ظرف پلاستیکی یا ظرف استریو فوم اجتناب کنید زیرا آنها مواد شیمیایی مضر را آزاد می کنند.

۵- تخم مرغ را در مایکروویو نگذارید

عکس تخم مرغ در مایکروویو

بهتر است بدانید که گرمای سریع بخار زیادی را در زیر پوسته تخم مرغ تولید می کند. از آنجا که بخار که هیچ راه فراری ندارد، منفجر خواهد شد. این انفجار لزوما مایکروویو شما را نابود نخواهد کرد، اما تمیز کردن آن نیز بی دردسر نیست. اگر قصد دارید تخم مرغ را در مایکروویو بپزید، یک سوراخ کوچک در بالای آن ایجاد کنید تا بخار از تخم مرغ بیرون برود.


۶- لیوان‌های مسافرتی

عکس لیوان های مسافرتی

درست است بعضی از لیوان ها می توانند در مایکروویو استفاده شوند، اما فقط لیوان هایی که دارای ایمنی در مایکرویو یا “microwave safe” هستند. در بهترین حالت، لیوان محتویات داخلش را از گرم شدن محافظت می کنند، زیرا آنها برای جلوگیری از تغییر دما ساخته می شوند. در بدترین حالت، این لیوان ها اواقعا می توانند مایکروویو شما را از بین ببرند، زیرا در ساخت اکثر این لیوان ها از جنس فولاد ضد زنگ استفاده می کنند.

مطلب پیشنهادی :  متفاوت ترین درختان جهان در سیرک درختان

۷- گوشت منجمد

عکس گوشت منجمد

گوشت منجمد، حتی در دمای پیشنهادی برای یخ زدگی، به صورت نابرابر پخته می شود. مثلا در حالی که لبه های گوشت پخته شده است، قسمت های داخلی آن همچنان یخ زده می ماند.


۸- فنجان‌ها و بشقاب‌های قدیمی

عکس فنجان ها و بشقاب های قدیمی

این ظروف قدیمی اما معروف چینی به مایکروویو تعلق ندارد. لیوان ها و بشقاب های خاصی که پیش از دهه ۱۹۶۰ تولید می شوند، می توانند از اشعات را بگیرند و سرب و سایر فلزات سنگین که در لعاب وجود دارد را آزاد کنند.


۹- کیسه‌های کاغذی قهوه‌ای

عکس کیسه های کاغذی قهوه ای

 

هیچ چیزی به عنوان یک کیسه کاغذی بی ضرر نیست، با این وجود کیسه های کاغذی قهوه ای نه تنها غیر بهداشتی هستند، بلکه می توانند گازهای سمی را نیز منتشر کنند. همچنین تحت گرمای شدید، آتش می گیرند.

پنج شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۱:۲۱:۰۵
بازدید : 102
گزارش اخطا
دیدگاه ها

دیدگاه خود را ارسال کنید